якщо дитина боїться собак

Ми з'ясували, за допомогою яких психологічних прийомів можна побороти свої страхи, якщо Ви або Ваша дитина боїтеся собак. Кінофобію можна відносно легко вилікувати. Особливо у дітей. З дорослими складніше - не тому, що вони складніше влаштовані, а тому, що часто не вірять, що їм можна допомогти. Але ж можна.

/Files/images/tse_vajlivo_znati/a566e647578c412f0a4c603dc842e23c.jpg

Головне

Якщо з Вашою дитиною трапилася якась неприємність: її вкусила собака, або просто злякала, чи це була не собака навіть, але щось сталося, і дитина тепер боїться собак або інших якихось тварин, - їй з цим можна допомогти. Не потрібно думати, що це тепер назавжди. Це цілком поправимо, хоч доведеться над цим і попрацювати. Те ж саме стосується вас самих - так вважають Сейді Ф. Дінкфельтер (Sadie F. Dingfelder) і Томас Оллендік (Thomas Ollendick) - відомі дитячі психологи, що спеціалізуються на кінофобії (боязні собак).

Багато дорослих соромляться і часто приховують, що бояться собак чи інших тварин, і абсолютно впевнені, що з цим нічого не можна вдіяти: потрібно просто змиритися і нікому не розповідати. Насправді страху - якого завгодно, і тим більше страху перед тваринами можна позбутися в будь-якому віці,

І в будь-якому віці принцип, за яким це робиться, залишається взагалі-то одним і тим же.

1. Не засуджуйте

Перше, що потрібно робити, якщо Ваша дитина боїться собак, - перестати її засуджувати і соромити. Робіть поблажку на розміри своєї дитини. Це для Вас собака - для неї це величезна конячка. Хіба дивно, що вона її побоюється? І взагалі, малюк повинен зрозуміти, що він може прийти до вас з будь-якими своїми проблемами і страхами, навіть із «ганебними». І Ви його захистите від чого завгодно. У тому числі і від будь-якої собаки. Як тільки про це домовилися, йдемо далі.

2. Страх потрібно проговорити ...

І що набагато важливіше - прийняти. Проходячи повз будь-якої собаки, візьміть дитину за руку, скажіть, що вона у безпеці з тієї простої причини, що вона з вами, а адже ви її не дасте в образу і захистите від будь-якого самого-самого страшного звіра. І тепер, коли вона у безпеці, поговоріть. Досягніть того, щоб дитина виразно артикулювала - вона боїться собаку. Боїться. Ок. Тепер йдемо далі.

3. Слідкуйте за своїми словами

Постежте за тим, які слова Ви використовуєте, коли розмовляєте з дитиною про собак. Краще не говоріть, що ця собака не зла, і - що особливо важливо - ніколи не вказуйте на те, що собака не кусається.

«Не бійся, ця собака не кусається» - уникайте цієї фрази.

Собака може бути доброю, хорошою, спокійною - всі прикметники у вашому розпорядженні, але не потрібно обговорювати ступінь її потенційної «некусачості». Не потрібно взагалі ділити собак на тих, що кусаються і не кусаються.

4. Скорочуйте відстань

Придумайте який-небудь маршрут, який змусить Вас періодично гуляти з дитиною, наприклад, недалеко від собачого майданчика. Міцно тримайте при цьому малюка за руку (якщо він ще маленький - візьміть його на руки) і нагадайте йому, що він під вашим захистом і в абсолютній безпеці.

Всякий раз дуже ненабагато скорочуйте відстань від собачого майданчика. І якщо навіть це метр, звертайте увагу дитини на те, що Ви сьогодні пройшли набагато ближче до собак, ніж зазвичай (навіть якщо це було зовсім ненабагато), і як Ви пишаєтеся тим, що він був такий сміливий. Зробив це - і не злякався (навіть якщо злякався).

5. Не звертайте уваги на час

Ваша кінцева мета полягає в тому, щоб дитина перестала боятися собак. І неважливо, скільки у Вас піде на це часу. Комусь достатньо буде й тижня, а у когось піде цілий рік. Не має значення. Ніколи не рахуйте, скільки пройшло часу з того моменту, як Ви почали працювати над подоланням дитячого страху. Не потрібно дратуватися і турбуватися. Ваше занепокоєння передасться дитині, і це тільки віддалить вас обох від мети.

6. Розмовляйте

Скільки б у Вас на це не пішло часу - Ви молодець і вже дійшли до того, що можете пройти з дитиною прямо поруч з бортиком собачого майданчика. І вона хоча і стискає вашу руку щосили, але не плаче і навіть не квапить Вас, якщо Ви уповільнює крок (а Ви поступово сповільнюйте).

Ваше завдання - дійти до того, щоб Ви з малюком могли зупинитися у майданчика і поспостерігати за тим, як грають собаки.

Розмовляйте з дитиною. Помічайте смішне, веселе, красиве. Може, там є якась особливо грайлива або особливо маленька собачка. Може, Ви чули, як її звати? Або Ви можете придумати їй секретну кличку? Розмовляйте з дитиною про собак.

7. Будьте у всьому першими

Коли міні-перемога здобута і Ви вже можете зупинитися і спостерігати за собаками - зробіть наступний крок. Залиште дитину на безпечній відстані, а самі підійдіть до собаки і, з дозволу господаря, погладьте її. Або навіть пограйте з нею.

А потім знову поверніться до дитини і йдіть у своїх справах, паралельно ділячись враженнями. Розкажіть, як це було - погладити собаку.

У перші кілька разів навіть не пропонуйте дитині наслідувати ваш приклад. Нехай все виглядає так, ніби це вона водить Вас пограти з собаками, а не Ви її.

8. Пора гладити собаку

Для цієї стадії ідеально було б, звичайно, знайти знайомого з собакою. Розпитайте друзів - хтось напевно є господарем тихої спокійної собачки. Якщо немає такої можливості, пошукайте адекватну людину з собакою на тому же ігровому майданчику. Як і минулого разу, спочатку самі погладьте тваринку, але в цей раз запропонуйте і дитині зробити те ж саме. Якщо вона відмовиться - не наполягайте.

І так, поки дитина не погодиться. Візьміть її руку в свою і погладьте собачку разом і тільки по спині. До собачої голови - а це найстрашніша частина собаки - підходити в перший раз не потрібно.

Як зазвичай, один раз погладили - і все, сьогодні більше нікого не гладимо.

Перемогою буде, якщо дитина погладить собаку по спині вже сама. Обговоріть, яка собака - кудлата, пухнаста, тепла. Не потрібно говорити про те, яка вона страшна або нестрашна. Не використовуйте цих слів взагалі.

Якщо вам вдалося домогтися того, що дитина погладила собаку сама хоча б один раз - Ви перемогли. Тепер готуйтеся до того, що дитина попросить купити їй самі знаєте кого.

/Files/images/tse_vajlivo_znati/131357222826.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1276

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.