Як надіти дитині светр через голову

Цілком можливо, що хтось скаже: «Хіба це важко — надіти дитині светр»? Але знайдеться чимало батьків, які відразу зрозуміють, про що йдеться. Час збиратися на прогулянку. Колготи наділи, шкарпетки теж, і штани, і тут настає момент надягання светра через голову...

Як завжди, з’ясуємо суть проблеми, тобто її причини. Чому дитина поводиться так, ніби на неї напало чудовисько? Лякається, кричить, відштовхує светр і дорослого. А наступного разу взагалі відмовляється йти на прогулянку, причому про светр може навіть і не згадати, а просто сказати: «Гуляти сьогодні не хочу!»

- Малюк відчуває роздратування або триво­гу дорослого і «заражається» таким же станом.

- Дитині дуже неприємне дотикання колючо­го светра, вовняних або синтетичних ниток, якщо в неї, наприклад, підвищена чутливість шкіри Малюкові неприємно, коли тіла торкається щось жорстке, колюче, шорстке. Це треба обов'язко­во враховувати, вибираючи тканини, матеріали, з яких зроблений дитячий одяг.

- Малюк лякається того, що йому раптом стає темно. Самі згадайте себе в дитинстві: було світло і радісно, та раптом стало темно. Неприємно, що й говорити.

- Дитина не хоче, щоб хтось на неї щось натягував силоміць і сприймає ці дії як агресію, насильство. Батьки, які квапляться можуть поводитись різко, смикати светр і дитину. Це робить си­туацію ще напруженішою.

- Дитині нічим дихати під час одягання светра. І хоча одяган­ня триває кілька секунд, малюк відчуває значний дискомфорт.

Правильні дії

1. Зберігайте спокій

Від вашого стану і настрою залежить стан і на­стрій дитини. Не варто підганяти малюка, кри­чати на нього («Негайно одягайся!», «Якщо зараз же не надягнеш светр, пошкодуєш!», «Ти що, ма­ленький, що светр надіти не можеш?!»). Навпа­ки, говоріть спокійно, весело, активно. Не порів­нюйте дитину з іншими, не соромте її. Це не просто примхи або бажання зробити вам назло.

2 Надівайте швидко

Не варто розтягувати процес. Раз! — І готово! Чим довше ви тягнутимете, умовлятимете дити­ну, тим більше вона засмучуватиметься і вереду­ватиме. Не треба попереджати малюка заздале­гідь, мовляв, скоро підемо гуляти, вдягатимемо светр. Якщо дитина не любить цього, нервове очікування не додасть їй радості і спокою.

3. Вибирайте правильний светр

Подивіться на дитячий одяг, який треба надіва­ти через голову. Якщо горловина занадто вузь­ка, варто вставити в неї «блискавку» або пришити ґудзики з петлями. Вибирайте такі светри, гор­ловина яких легко розтягується під час надяган­ня, зроблена з м'яких ниток або тканин, приємних на дотик. До речі, залучайте до вибору одягу саму дитину. Вона напевне скаже, комфортно чи ні їй у светрі, сукні або гольфі, чи легко надівати, чи зможе вона надіти одяг сама.

4. Не наполягайте

Ви вже бачите, що дитина перелякана і засмучена. Ви розуміє­те, що надіти на неї светр через голову вийде лише зі скандалом і сльозами. Не наполягайте на своєму. Знайдіть заміну незручному одягу і поміркуйте, що ви робили не так.

5. Хваліть

Якщо ви наділи на малюка светр або він надів його сам, по­хваліть дитину за це маленьке досягнення. Похвала як ніщо інше допомагає повірити у свої сили і не боятися. Це для вас надягання светра — процес простий і природний, а для дитини — це форму­вання нової навички.

6. Грайте

- Щоб одягатись було легко, намагайтесь робити все в ігровій формі. Придумуйте забавні вірші, грайте в хованки, одягайтеся на швидкість, придумуйте цікаві ігри з одягання наосліп. Робити це можна не лише збираючись на прогулянку. Пограйте в таку гру:

- Виберіть декілька предметів одягу і запропонуйте малюкові одягатися із закритими очима (краще, якщо ви запросите пограти декількох дітей — так буде веселіше).

- А тепер нова умова. Одягатися можна з розплющеними очи­ма, але переможе той, хто одягнеться швидше за всіх.

- Треба надіти тільки одяг певного кольору. Наприклад, за сигналом «Почали!» діти надівають одяг червоного кольору, виби-раючи-йогоз купи різнокольорових речей.

- Перш ніж надіти одяг, дитині треба переконатися в тому, що вона надіває його не задом наперед і не навиворіт. А дорослий заздалегідь вивертає речі і підкладає їх неправильною стороною до гравців.

Деякі батьки купують дитині тільки кофти на ґудзичках або «блискавках», уникаючи суконь, светрів з вузькою горловиною, гольфів. Чи правильне таке рішення? Загалом, можна зробити і так. Спочатку поз­булися проблеми, не даючи дитині незручний одяг. Але коли малюк підросте, краще навчити його надівати різний одяг з будь-якими застібками або без них.

Кiлькiсть переглядiв: 883

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.