Каша родом із дитинства

Як і більшість моїх ровесників, я виросла «на манній каші». Чи не щодня нас годували нею у садоч­ку, вдома примушували з'їдати до останньої ложечки. Бо каша — це си­ла і здоров'я. Так нам говорили. Тож чи не кожна дитина потайки нама­галася повторити вчинок кіношного Дениса Корабльова, який, то підсо­лоджуючи, то розбавляючи водою, врешті-решт вилив ненависну кашу у вікно... Нині батьки не змушують дітей щодня їсти манну кашу, адже існує безліч суперечок щодо її ко­ристі. Тож чи варто давати її дітям?

Більшість фахівців не рекоменду­ють годувати цією кашею діток до 9 місяців. Найперше тому, що в ній міститься білок глютен (який ще назива­ють клейковиною), який перешкоджає засвоєнню корисних речовин через ки­шечник, і може спричинити у немовля­ти захворювання шлунково-кишкового тракту, а також алергію. Він входить до складу не лише манної крупи, а й вівся­ного та пшеничного борошна, тож краще зачекати, поки маля трішки підросте. А ось рисова, гречана, кукурудзяна каші корисні маленькому гурману.

Також манна крупа містить фітин — ре­човину, яка заважає засвоювати вітамін Р, залізо та кальцій, необхідні для росту дитини та міцності її кісток.

Водночас манка має безліч корисних властивостей. її склад дуже різноманіт­ний: білок, вітаміни групи В та мінераль­ні речовини. Але їх концентрація значно нижча, ніж в інших кашах. Манка не містить клітковини і на дві третини складається з крохмалю, зав­дяки чому ситна, проте надміру калорій­на. Аби малюк не став товстунчиком, не перегодовуйте його. Так, діткам після 1 року дієтологи радять давати її не часті­ше ніж раз на тиждень.

Як правильно готувати манну кашу? Оскільки в ній під час варіння утворюють­ся грудочки (через які діти її так не люб­лять), слід знати невеличкі хитрощі, аби малюк ласував кашкою із задоволенням.

Крупу слід засипати лише в киплячу, попередньо підсолену та підсолоджену рідину (воду чи молоко) за допомогою си­та, стараючись, аби вона ніби розсіюва­лася, а не потрапляла в центр, і постійно помішувати. Крупи беріть з розрахунку півсклянки на 0,5 л рідини.

Варити слід близько 2 хв., зняти з вогню, накрити кришкою і залишити на 10 хв. для набухання.

За смаком додати вершкове масло, ва­рення, джем, ванілін, сухофрукти. Словом, те, що зробить її привабливою для малечі.

Кiлькiсть переглядiв: 565

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.