Що таке харчова неофобія у дітей: 6 причин страху перед незнайомою їжею

Багато батьків стикаються з проблемою, коли дитина відмовляється їсти незнайому їжу. І при цьому всі старання дорослих марні, адже якщо дитина вибаглива до їжі, то ніякі вмовляння і навіть закиди тут не допоможуть. Які причини дитячих побоювань до нової їжі, чим це явище викликане, і як з ним боротися?

Небажання або ж побоювання дитини пробувати нову їжу - це своєрідна захисна реакція малюка, так званий феномен «неофобії». Харчова неофобія - це та сама боязнь чогось нового і незвіданого, а в нашому випадку дитячий страх перед їжею, яку дитина раніше не пробувала.

Причини дитячої неофобії

- відмова від наданої їжі, як спосіб самоствердження - таким чином, дитина хоче показати дорослим своє «Я», що саме вона на даний момент керує парадом.

- відмова від незнайомої їжі, як спосіб «захисту» від чогось нового і незвіданого - дитина сама себе намагається убезпечити, тим самим ігноруючи всі спроби дорослих запропонувати їй смачну і збалансовану їжу.

- відмова від їжі через неапетитний вид приготованого продукту - в даному випадку дитину не влаштовує зовнішній вигляд страви і з цієї причини вона просто не збирається його пробувати навіть на смак, демонстративно відштовхуючи тарілку.

- відмова від їжі через негативне висловлювання про приготовану їжу з боку дорослих, яким дитина завжди так довіряє, адже їхня думка для неї понад усе.

- заперечення через спогади про несприятливий досвід дегустації певного блюда - негативні емоції, які відчуває дитина в минулому, коли вона пробувала їжу, залишаються в пам'яті надовго і діють, немов захисний бар'єр.

- відсутність сприйняття «нормальної їжі» - саме нерозуміння дитини в тому, що їй дають. Таке відбувається в несприятливих сім'ях, в яких діти не знаю різноманітності в їжі, тому її бояться і відмовляються.

Як допомогти дитині впоратися з проблемою?

У всіх вище перерахованих випадках потрібно дуже трепетно ​​поставитися до дитини. Дорослі повинні набратися сил і спільними зусиллями з'ясувати причину харчової неофобії, а після цього постаратися її разом подолати.

• Головне не перегинати палицю - не змушувати дитину їсти силою, не залякувати, а так само не порівнювати з іншими дітьми, які все з'їдають.

• Постарайтеся урізноманітнити раціон малюка, розповідаючи йому при цьому про походження і корисні властивості того чи іншого продукту. Дитину дуже важливо зацікавити і можливо десь схитрувати, але при цьому досягти, не приносячи шкоди малюку, бажаного результату.

• Віддавайте перевагу сімейним трапезам, а не окремій індивідуальній годівлі дитини - не загострюйте увагу саме на ній, поводьтеся невимушено і легко.

• Намагайтеся пропонувати їжу дитині в один і той же час - дотримуйтеся режиму, а так само постарайтеся обмежити перекушування і сторонні відволікаючі предмети, такі як гаджети.

Причиною страху нової їжі може бути генетична або вікова особливість дитини, в деяких випадках - це проблема з жуванням або ж шлунково-кишковим трактом. Просто будьте уважні, покладайтеся на свій розсуд і кулінарні навички, адже батько знає краще будь-яких фахівців переваги своєї дитини. Харчова неофобія - це не вирок, це цілком нормальне явище, яке вимагає грамотних стратегічних дій.

Кiлькiсть переглядiв: 1398

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.