Вітаю вас, шановні батьки!

Я, Максименко Євгенія Миколаївна, практичний психолог «Незабудки» запрошую вас до рубрики «Поради психолога».

Відразу хочу зазначити, що я не медпрацівник (не плутаємо з психіатром), тому не ставлю діагнози і не призначаю лікування.

Практичний психолог – хто це? Розгляньмо разом!

Міфи про практичних психологів

Міф 1. Психолог вирішує за людей їхні проблеми.

Аж ніяк. Психолог лише створює такі умови, за яких людина сама зможе вирішити свої проблеми. Сюди ж варто додати, що психолог працює лише з тими людьми, які звертаються особисто. І допомогти він може лише в тому випадку, коли людина готова змінити себе, а не навколишній світ.

Міф 2. Психолог може вирішити всі проблеми.

Варто знову ж зазначити, що психолог не вирішує проблеми своїх клієнтів, а допомагає їм самим знайти вихід. Найкращих результатів можна досягти, коли клієнт і психолог зуміли встановити довірливі стосунки і обоє зосереджені на роботі над певною проблемою.

Міф 3. Послуги психолога — для психічно нездорових людей.

Звернення за допомогою до психолога — не є ні показником слабості, ні знаком психічного нездоров'я. Психологи працюють зі здоровими людьми. Однак періодично всі люди потребують підтримки й допомоги зі сторони. У нашій культурі ще не прижилася традиція звернення до психологів. Замість цього прийнято приходити за допомогою до друзів або заливати проблеми алкоголем. Вибір завжди за людиною. Психолог не нав'язує своїх послуг.

Міф 4. У психолога не може бути своїх проблем.

Якби - то! Психологи — теж люди. Не будемо про це забувати. Сказати, що в психолога не може бути особистих проблем, це однаково, що сказати: лікар - терапевт не може застудитися. Психолог вміє ефективно вирішувати власні проблеми самостійно, а також може звертатися за допомогою до своїх колег. І в цьому немає нічого негожого, адже мудрість не стільки в тому, щоб усе вирішувати самому, скільки в тому, щоб вирішити найкращим способом і з найменшою затратою нервів. Упевненість у собі — це здатність як надавати допомогу тоді, коли ти можеш це зробити, так і попросити про неї, коли самому не під силу.

Міф 5. Психологи — безвідмовні добряки, готові допомагати усім у будь - який час і за будь - яких обставин.

Деякі люди думають, що психологи — свого роду месії, які відчувають потребу віддати життя на служіння людям і жертвувати собою заради всіх і всього. Насправді, психолог — це професія. І хоч ця професія і пов'язана з наданням підтримки й допомоги людям, але власне психолог зовсім незобов'язаний перетворювати свою професійну діяльність у стиль життя. Психолог — це не та людина, що буде потакати всім людським забаганкам і примхам. Він краще за всіх знає, що має право бути самим собою, точно так, як і всі інші люди.

Міф 6. Психолог може дати таку пораду, що відразу вирішить будь - яку проблему.

Психологи не дають порад. Поради можна одержати де завгодно. Лише сама людина знає, що для неї краще. Психолог тільки намагається допомогти їй знайти в собі сили, побачити їх і усвідомити.

Тож варто чітко розмежовувати стереотипні уявлення та реальне життя, у якому ми з вами живемо!

Отже, коли потрібно звертатися до психолога?

Основним і головним чинником звернення до психолога є почуття вашого комфорту. Якщо вам не комфортно з власною дитиною; якщо ви не знаєте, як впоратися з дитячими примхами, істериками, свавіллям; якщо ваша родина опинилась в стресовій ситуації; якщо ваша дитина стала жертвою чи свідком жорстокого поводження; якщо ви не впевнені в ефективності обраного вами стилю виховання – не зволікайте зі зверненням. Основні моменти, коли батькам бажано відвідати психолога: адаптація дитини до дитячого садочка, психологічна готовність дитини шестирічного віку до навчання в школі.

Кiлькiсть переглядiв: 3458

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.