діяльність Національної дитячої «гарячої» лінії

Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» інформує про результати роботи у 2014 році Національної дитячої «гарячої» лінії (0 800 500 225 або 772 з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (0 800 500 335 або 386 з мобільного), які працюють на базі Центру «Ла Страда-Україна».

Національна дитяча «гаряча» лінія працює щоденно, окрім неділі, з 10.00 до 20.00, а Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації щобудня з 10.00 до 18.00.

Протягом 2014 року на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло 27073 дзвінків, що на 8498 або 31,3% дзвінків більше ніж у 2013 році. На збільшення кількості дзвінків впливало декілька факторів. По-перше - це, звичайно, збільшення часів та днів роботи «гарячої» лінії. По-друге - вплив соціально-політичної ситуації в Україні на емоційний стан дітей, бажання підлітків зрозуміти вплив сьогоднішніх подій на майбутнє.

Найбільша кількість дзвінків на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло від дітей, які мешкають в наступних регіонах:

Львівська область - 16,7%;

Київська область - 13,8%;

Харківська область - 11,2%;

м. Київ - 6,8%;

Волинська область - 6,7%;

Рівненська область - 6,1%.

Найменше на Національну дитячу «гарячу» лінію зверталися діти з наступних областей:

Сумська область - 0,2%;

Чернігівська область - 0,5%;

Кіровоградська область - 0,7%;

Хмельницька, Запорізька, Луганська області - по 1%.

Така диспропорція, на нашу думку, не свідчить про більш ефективну роботу в регіонах з найменшим показником дзвінків, а, скоріш, говорить про низькій рівень обізнаності дітей, мешканців цих областей про існування дитячої «гарячої» ліній або недостатнє розуміння ними суті поняття «порушення прав дитини».

У порівняння з 2013 роком на 15% збільшилась кількість консультацій щодо психологічного здоров'я дітей та підлітків (самотність, різноманітні страхи тощо), на 4,4% консультацій щодо статевого виховання дітей та на 3,3% стосовно фізичного здоров'я та проблем залежностей.

Це свідчить про розгубленість дітей в умовах нестабільної політичної ситуації, підвищення рівня їх страхів, зростання рівня тривожності та невпевненості в собі.

На Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації протягом 2014 року надійшло 7725 дзвінків, що на 689 (8,9%) дзвінків більше ніж у 2013 році.

Якщо у 2013 році в гендерному аспекті дзвінки на Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації розподілилися на 63,7% від жінок та 36,3% від чоловіків, то в 2014 році кількість дзвінків від жінок зросла на 11.8% і становила 75,5%), а від чоловіків відповідно зменшилась на 11.8% і становила 24.5%. Зазначене пов'язано з тим, що в складній соціально-політичний ситуації, багато сімей опиняються в складних життєвих обставинах, що впливає на їх функціонування, а питання захисту своїх прав та прав членів сім'ї у більшості порушують саме жінки, які більш швидше беруть на себе відповідальність щодо їх вирішення.

Новою категорією дзвінків на Національну «гарячу» лінію у 2014 році стали дзвінки від внутрішньо переміщених осіб та мешканців Донецької і Луганської областей. Так у 2014 році па Національні «гарячі» лінії надійшло майже 6 тисяч дзвінків від внутрішньо переміщених осіб або осіб, які планували виїхати на безпечну територію України та щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб від мешканців України.

Найбільша кількість дзвінків на Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації надійшло від мешканців наступних регіонів:

м. Київ - 19,9%;

Харківська область - 11,8%;

Київська область - 10,9%;

Донецька область - 7,4%;

Львівська область - 5.9%.

Найменше на Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації зверталися мешканці областей:

Сумська область - 0,5%;

Чернівецька область - 0.6%;

Тернопільська область - 0,9%;

Рівненська та Херсонська області - по 1%.

Отже підтримка кваліфікованих психологів, юристів та соціальних працівників у вищезазначених ситуаціях є надзвичайно важливою.

Враховуючи вищенаведене, повідомляємо номери телефонів Національної дитячої «гарячої» лінії - 0 800 500 225 або 772 з мобільного та Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 0 800 500 335 або 386 з мобільного.

В свою чергу Центр «Ла Страда-Україна» готовий надати інформаційні матеріали щодо діяльності Національних «гарячих» ліній. Заявку на отримання матеріалів можна оформити на сайті «Ла Страда-Україна» (http://wwwJa-strada.org.ua/) у розділі «замовити матеріали». Матеріали надаються безкоштовно, проте необхідно оплатити їх доставку.

/Files/images/tribuna/лінія1.jpg/Files/images/tribuna/лінія2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 510

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.