консультація для батьків на тему:

"чи потрібні дітям колискові у дошкільному віці?"

Прикро, але сьогодні все частіше малюки засипають у своїх ліжечках під звук працюючого телевізора або комп’ютера. Але ж для нормального розвитку колискова пісня дитині просто необхідна, як ніжні матусині обійми, як материнське молочко. Вплив співу колискових на дітей важко переоцінити. Батьки знають, як буває іноді непросто укласти малюка спати. Але нічого тут винаходити не потрібно, споконвіку відомо універсальне «снодійне» для дітей - колискові пісні.

У старшому дошкільному віці ще недостатньо скоординовано і не зовсім чітко працюють органи мовного апарату. Колискові лаконічні й чіткі за формою, вони глибокі і ритмічні, тому, повторюючи їх, діти долають недоліки мови. Головний вплив співу колискових на дітей – є розвиток мовного апарату дитини, формування правильної звуковимови, освоєння інтонаційних багатств і різного темпу мови.

Вплив співу колискових важливий також для розвитку мислення дитини. Від того, які пісні співала йому мама (і чи співала взагалі), залежать характер маленької людини, її фізичне здоров'я, ступінь психологічної стійкості. У колискових піснях завжди затверджується вища цінність займаного дитиною місця. Для повноцінного розвитку малюку важливо знати, що він бажаний і улюблений, його мама - найкраща, а рідний будинок - найтепліший і найзатишніший.

Фахівці називають дуже небезпечною тенденцію перебування дітей в постійному шумі, будь то працюючий телевізор, увімкнений комп'ютер, просто гучна мова. Твердження, ніби дитина «прекрасно» засинає під звуки рок-музики або «попси», почасти можуть відповідати дійсності. Тільки малюк не засинає - він впадає в стан зміненої свідомості, кажучи молодіжним мовою, «вирубується». Справа в тому, що при дуже гучних звуках відбувається помітне гальмування діяльності кори головного мозку і розгальмовування підкіркових центрів. Це те саме, що перебувати в стані сп'яніння.

Синдром дефіциту уваги, на щастя, піддається корекції. А ось первинна алекситимія - нездатність висловлювати свої почуття словами - корекції практично не піддається. Є підстави вважати, що емоційний розвиток людини знаходиться в прямій залежності від моделі відносин «мати-дитина» в період раннього дитинства. Відсутність тепла і контакту між мамою і малюком обертається з часом багатьма проблемами.

Тож співайте своїм дітям колискові! Це допоможе їм вирости врівноваженими і доброзичливими людьми. Колискова - це магія. Вона здатні впливати на дитину, викликаючи у неї найсильніші емоції і почуття, такі як ласка, любов, турбота, повага. Зумійте ж правильно скористатися цими чарами!

Кiлькiсть переглядiв: 2100

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.