Що таке аутизм?

Аутизм, або розлади аутистичного спектру (РАС), - термін, що використовується для опису групи розладів розвитку центральної нервової системи.

Ці розлади проявляються головним чином порушеннями в трьох сферах:

1. У тому, як людина спілкується з дітьми і дорослими (порушення соціальної взаємодії)

2. У тому, як людина розмовляє, користується жестами або виразом обличчя (порушення в області комунікації)

3. У тому, як людина поводиться (своєрідність, обмеженість і стереотипність інтересів і діяльності)

До розладів аутистичного спектру (РАС) відносяться: дитячий аутизм, атиповий аутизм, синдром Аспергера, органічний аутизм і аутистичний розлад. Всі ці терміни описують різні прояви одного і того ж порушення. Аутизм часто поєднується з іншими порушеннями.

Значна частина людей з РАС (від 25 до 50%) мають супутню розумову відсталість, часто у них є розлади моторики і координації, проблеми з шлунково-кишковим трактом, порушення сну. Для людей з РАС також характерні особливості сприйняття інформації, труднощі з концентрацією уваги і дратівливість. До підліткового віку приблизно у 10-30% дітей з аутизмом розвивається епілепсія.

У значної частини людей з аутизмом інтелект відповідає нормі, нерідко у людей з аутизмом є дивовижні здібності в області зорового сприйняття, пам'яті, музичного слуху, математики та інших наук. Деякі люди з аутизмом знаходять себе в мистецтві завдяки своєму незвичайному погляду на світ. Всупереч поширеному міфу, люди з аутизмом не прагнуть жити у власному світі, навпаки, дуже зацікавлені в спілкуванні з іншими, здатні встановлювати глибокі емоційні зв'язки з важливими для них людьми, проте не мають достатніх навичок для того щоб спілкуватися так, як це роблять їх однолітки.

Кожна людина з аутизмом унікальна в своїх проявах, і часом на перший погляд складно зрозуміти, що об'єднує людей з розладами аутистичного спектру. Деякі (близько 20-25%) так і не починають говорити і спілкуються, використовуючи альтернативні способи комунікації (жести, обмін картками або письмовий текст). У дорослому віці їм може вимагатися багато підтримки і турботи, вони не можуть жити самостійно. У інших людей з аутизмом розвивається мова і інші навички соціальної взаємодії, вони можуть відвідувати школу, вступати до вищих навчальних закладів і працювати.

Кiлькiсть переглядiв: 481

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.